stavební a developerská společnost

Úvodní stránka >

Prodej a pronájem nových nemovitostí

Rok 2016 pokračoval v oblasti prodeje nemovitostí v nastoupeném trendu, kdy poptávka nově budovaných bytových jednotek převyšovala jejich nabídku, čímž docházelo k růstu venové hladiny a zároveň nebyl pro developery problém s prodejností nabízených novostaveb. Dá se zjednodušeně říci, že se nemovitosti prodávají již ve fázi projektových příprav.

V oblasti prodeje polyfunkčních developerských projektů jsme v roce 2016 úspěšně dokončili projekt Horní lán III. etapa (01/2016) a také projekt RP Švýcarská - I. etapa - blok G, H (03/2016). Oba uvedené projekty byly ještě před kolaudací beznadějně vyprodány. Dále jsme v lednu 2016 zahájili pokračování výstavby projektu RP Švýcarská Olomouc. Konkrétně se zahájily savební práce na II. etapě (bloky E, F, K) s cílem dokončení v květnu 2017. K 31.12.2016 byl projekt z 94% prodán, zbylých 6% neprodaných jednotek tvoří zejména komerční prostory, které se lépe prodávají až po jejich stavebním dokončení.

Na závěr můžeme konstatovat, že developerské úspěchy (zejména prodejnost) roku 2016 byly výrazně ovlivněny historicky nízkými sazbami hypotečních úvěrů. Uvidíme, zda se stávající trend udrží i v roce následujícím, kdy dojde ke zpřísnění podmínek poskytování hypotečních úvěrů. Dále je předpoklad, že započně růst úrokových sazeb z důvodu ukončení intervencí centrální banky s kurzem koruny vůči ostatním měnám. Zatím nic nenadvědčuje tomu, že by měl nějak výrazně opadnout zájem o nemovitosti v oblasti novostaveb

Prodej pozemků a stavebních parcel (OLOMOUC - ZAHRADY) v roce 2016 pokračoval v nastoupeném trendu roku 2015.

Nemovitosti k prodeji

 • Bytové jednotky do osobního vlastnictví
 • Pozemky k individuální výstavbě rodinných domů
 • Rodinné domy na pozemcích z naší nabídky
 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Nemovitosti k pronájmu

 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Podrobná nabídka viz aktuální projekty.

Naši zákazníci

Soukromé osoby

Trend v oblasti bydlení v posledním desetiletí jednoznačně směřoval k preferenci osobního vlastnictví. Ne každý je však kutilem toužícím potěžkat každou cihlu ve vlastním domě, ne každý je připraven vynaložit 10% ceny bydlení na projekční a inženýrskou přípravu či má chuť, čas a nervy strávit minimálně tři roky života nekonečným vyřizováním, vyjednáváním, plánováním, kontrolováním a vyčerpávajícím rozhodováním o každém detailu při přípravě a realizaci vlastního rodinného domu. To vše pod neustálou hrozbou navyšování původního rozpočtu. Ideálním řešením pro tuto skupinu zájemců o vlastní bydlení je koupě novostavby bytu, rodinného domu (nebo rekreačního apartmánu). Profesionálně připravený postup projednání případných individuálních změn přináší všem možnost volby – volby toho, na který detail provedení bytu či domu se chci (ač nemusím) zaměřit. Samozřejmostí je i garance, že v žádném z bytů či domů v sousedství nebudou umožněny individuální změny ohrožující sousedská práva či tržní hodnotu residenčního souboru jako celku.

Podnikatelské subjekty

Příprava a výstavba atraktivních kancelářských a prodejních prostor či ordinací je náš business, proto se mu věnujeme se vší pozorností tak, aby naši zákazníci mohli prodávat, léčit, věnovat se tomu, co je živí, a nemuseli plýtvat personální energií a náklady na stavební projekty. Následný podnikatelský úspěch našich zákazníků je i naším zájmem. Naší nejlepší vizitkou je každá nově vytvořená prestižní podnikatelská adresa, tedy taková adresa, kde se poskytované služby vzájemně doplňují, lidé ji dobře znají a rádi se tam vrací. Rozhodnutí o tom, zda podnikat ve vlastním či využít nájmu necháváme výlučně na straně našich zákazníků – zařídit umíme obojí.

Drobní investoři

Minimální starosti, přiměřená návratnost investice a žádné zbytečné náklady, které návratnost prodlužují, jistota zachování tržní hodnoty, dostatek potenciálních nájemců – to jsou požadavky, na které slyší drobní investoři. Investice do našich bytů, nebytových prostor a rekreačních nemovitostí je z tohoto pohledu dobrou investicí. Minimální výše investice u bytů 1+KK s optimalizovanou velikostí začíná na hranici 1,5 mil. Kč. Roční výnos se obvykle pohybuje od 4% do 7% (nižší výnos u bytů s minimálním rizikem, že zůstane déle nepronajat, vyšší výnos i riziko u nebytových prostor a apartmánů). V dlouhodobém horizontu jistota růstu tržní hodnoty.

Po celý rok 2016 platí trend zvýšeného zájmu nejen o garsoniéry, ale i o bytové jednotky typu 2+kk, zejména pokud jejich výměra nepřesahuje 50 m2. U větších bytových jednotek se v druhé polovině roku 2016 projevilo zvyšování ceny nemovitostí a to tak, že veškeré obchody jsou až na vyjímky realizovány jako pořizování vlastního bydlení (ne jako investice).

Investoři a developeři

Dnes již nestačí vlastnit pozemek a připravit na něm projekt bytového domu. Bez detailní znalosti tržní nabídky a poptávky v konkrétním městě není možné uspět. I architektonicky velmi kvalitní projekt v dobré lokalitě může skončit na nevhodně zvolené velikostní struktuře bytů. Zájemci o byty očekávají kvalitní prodejní servis – dobré prodejní zázemí ve městě, detailní znalost projektu, profesionální projednání klientských změn, srozumitelnou smlouvu připravenou v souladu s právním řádem a zejména vysoké renomé developera a dodavatele. Spojíme-li s určitým projektem naši značku a dobré jméno, dáváme tím veřejnosti najevo, že podle našeho profesionálního úsudku má projekt všechny předpoklady k tomu, aby byl úspěšný. Poté, co od roku 2006 v nepřetržité řadě opakovaně získáváme ocenění Stavba roku Olomouckého kraje v kategorii bydlení, si troufáme tvrdit, že naše slovo má v Olomouci váhu.

Doplňkové služby na vyžádání

 • Profesionálně vedené projednání klientských změn
 • Zprostředkování kontaktu na hypoteční banky
 • Zprostředkování pronájmů
 • Kompletní právní servis
 • Následná správa nemovitosti
 • Zajištění inženýrské činnosti, územního rozhodnutí / stavebního povolení
 • Zprostředkování kontaktu na zpracovatele žádostí o poskytnutí dotací („Zelená úsporám“ apod.)
 • Poskytování realitního a právního servisu při prodeji stávajících nemovitostí klientů (komisní prodej), čímž pomáháme našim klientům zajistit financování vzájemných obchodních případů (nákupů novostaveb)

Geografické pokrytí

 • Byty: Olomouc
 • Rodinné domy, pozemky: Olomouc a okolí
 • Prodejní plochy, kanceláře: Olomouc
 • Komplexy lékařských ordinací: Olomouc
  Kontaktní osoba

Mgr. David Zaoral

gsm: 725 350 350
zaoral@eurogema.cz


Ing. Michal Richtr

gsm.: 602 561 364
richtr@eurogema.cz

Kde nás najdete? Pobočka na Horním Láně

Klientské centrum:
Horní lán 1328/6
772 00 Olomouc
gsm.: 725 350 350

Ukázat na Mapy.cz