stavební a developerská společnost

Úvodní stránka >

Prodej a pronájem nových nemovitostí

Rok 2018 naplnil dříve avizované zpomalení růstu na trhu s nemovistostmi, na kterém se podílel předchozí vysoký růst cen nemovistostí a zejména pak snaha centrální banky zdražit a zpřísnit poskytování hypotéčních úvěrů. Důsledkem výše uvedených opatření se snížila poptávka zejména po nových bytech.

EUROGEMA CZ, a.s. v roce 2018 úspěšně dokončila projekt Rezidenční park Švýcarská Olomouc – 3. etapa (bloky C, D zkolaudovány v červnu 2018). Uvedený projekt byl ještě před kolaudací až na nebytové jednotky beznadějně vyprodán. Dále byla v listopadu 2018 úspěšně dokončena výstavba projektu Polyfunkční objekt Horní Lán - 4.etapa. I zde byly všechny jednotky vyprodány dlouhou dobu před samotnou kolaudací.

V roce 2018 pokračovala výstavba 12 jednopodlažních atriových rodinných domů ( začátek stavby v dubnu 2017) v rámci projektu "ZAHRADY Olomouc" v lokalitě Olomouc - Slavonín a současně pokračoval i prodej těchto rodinných domů. Na konci roku 2018 bylo prodáno 7 domů. Projekt ZAHRADY Olomouc nabízí také od roku 2015 pozemky a stavební parcely k prodeji.

Na závěr můžeme konstatovat, že díky snaze ČNB zastavit růst cen na realitním trhu (zejména s novými byty) a v současnosti poměrně široké nabídce developerských projektů na výstavbu bytových a nebytových jednotek, budou v následujícím roce výrazně zpomalovat prodeje těchto nemovitostí, což naopak umožní zvýšení poptávky po projektech nabízejících rodinné domy, kde pro následující roky vidíme příležitost obchodního úspěchu. I nadále platí, že je v Olomouc nedostatečná nabídka v oblasti rodinných domů. V současnosti v katastru města Olomouce neexistuje žádný větší, takto orientovaný developerský projekt.

Nemovitosti k prodeji

 • Bytové jednotky do osobního vlastnictví
 • Pozemky k individuální výstavbě rodinných domů
 • Rodinné domy na pozemcích z naší nabídky
 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Nemovitosti k pronájmu

 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Podrobná nabídka viz aktuální projekty, více o našem přístupu viz naši zákazníci , více informací na www.eurogema.cz realitní a klientská část

Naši zákazníci

Soukromé osoby

Trend v oblasti bydlení v posledním desetiletí jednoznačně směřoval k preferenci osobního vlastnictví. Ne každý je však kutilem toužícím potěžkat každou cihlu ve vlastním domě, ne každý je připraven vynaložit 10% ceny bydlení na projekční a inženýrskou přípravu či má chuť, čas a nervy strávit minimálně tři roky života nekonečným vyřizováním, vyjednáváním, plánováním, kontrolováním a vyčerpávajícím rozhodováním o každém detailu při přípravě a realizaci vlastního rodinného domu. To vše pod neustálou hrozbou navyšování původního rozpočtu. Ideálním řešením pro tuto skupinu zájemců o vlastní bydlení je koupě novostavby bytu, rodinného domu (nebo rekreačního apartmánu). Profesionálně připravený postup projednání případných individuálních změn přináší všem možnost volby – volby toho, na který detail provedení bytu či domu se chci (ač nemusím) zaměřit. Samozřejmostí je i garance, že v žádném z bytů či domů v sousedství nebudou umožněny individuální změny ohrožující sousedská práva či tržní hodnotu residenčního souboru jako celku.

Podnikatelské subjekty

Příprava a výstavba atraktivních kancelářských a prodejních prostor či ordinací je náš business, proto se mu věnujeme se vší pozorností tak, aby naši zákazníci mohli prodávat, léčit, věnovat se tomu, co je živí, a nemuseli plýtvat personální energií a náklady na stavební projekty. Následný podnikatelský úspěch našich zákazníků je i naším zájmem. Naší nejlepší vizitkou je každá nově vytvořená prestižní podnikatelská adresa, tedy taková adresa, kde se poskytované služby vzájemně doplňují, lidé ji dobře znají a rádi se tam vrací. Rozhodnutí o tom, zda podnikat ve vlastním či využít nájmu necháváme výlučně na straně našich zákazníků – zařídit umíme obojí.

Drobní investoři

Minimální starosti, přiměřená návratnost investice a žádné zbytečné náklady, které návratnost prodlužují, jistota zachování tržní hodnoty, dostatek potenciálních nájemců – to jsou požadavky, na které slyší drobní investoři. Investice do našich bytů, nebytových prostor a rekreačních nemovitostí je z tohoto pohledu dobrou investicí. Minimální výše investice u bytů 1+KK s optimalizovanou velikostí začíná na hranici 1,5 mil. Kč. Roční výnos se obvykle pohybuje od 4% do 7% (nižší výnos u bytů s minimálním rizikem, že zůstane déle nepronajat, vyšší výnos i riziko u nebytových prostor a apartmánů). V dlouhodobém horizontu jistota růstu tržní hodnoty.

Investoři a developeři

Dnes již nestačí vlastnit pozemek a připravit na něm projekt bytového domu. Bez detailní znalosti tržní nabídky a poptávky v konkrétním městě není možné uspět. I architektonicky velmi kvalitní projekt v dobré lokalitě může skončit na nevhodně zvolené velikostní struktuře bytů. Zájemci o byty očekávají kvalitní prodejní servis – dobré prodejní zázemí ve městě, detailní znalost projektu, profesionální projednání klientských změn, srozumitelnou smlouvu připravenou v souladu s právním řádem a zejména vysoké renomé developera a dodavatele. Spojíme-li s určitým projektem naši značku a dobré jméno, dáváme tím veřejnosti najevo, že podle našeho profesionálního úsudku má projekt všechny předpoklady k tomu, aby byl úspěšný. Poté, co od roku 2006 v nepřetržité řadě opakovaně získáváme ocenění Stavba roku Olomouckého kraje v kategorii bydlení, si troufáme tvrdit, že naše slovo má v Olomouci váhu.

Doplňkové služby na vyžádání

 • Profesionálně vedené projednání klientských změn
 • Zprostředkování kontaktu na hypoteční banky
 • Zprostředkování pronájmů
 • Kompletní právní servis
 • Následná správa nemovitosti
 • Zajištění inženýrské činnosti, územního rozhodnutí / stavebního povolení
 • Zprostředkování kontaktu na zpracovatele žádostí o poskytnutí dotací („Zelená úsporám“ apod.)
 • Poskytování realitního a právního servisu při prodeji stávajících nemovitostí klientů (komisní prodej), čímž pomáháme našim klientům zajistit financování vzájemných obchodních případů

Geografické pokrytí

 • Byty: Olomouc
 • Rodinné domy, pozemky: Olomouc a okolí
 • Prodejní plochy, kanceláře: Olomouc
 • Komplexy lékařských ordinací: Olomouc
  Kontaktní osoba

Mgr. David Zaoral

gsm: 725 350 350
zaoral@eurogema.cz