stavební a developerská společnost

Úvodní stránka >

Prodej a pronájem nových nemovitostí

Rok 2017 znamenal pro realitní trh s bytovými i nebytovými jednotkami pokračování trendu z předchozích let, tedy stále rostoucí poptávku spojenou s celkem výrazným růstem cenové úrovně. Důvodem tohoto vývoje byla zejména nedostatečná nabídka nových nemovitostí způsobená zdlouhavým vyřizováním potřebných povolení nutných k zahájení výstavby nových projektů.

Velkou poptávku po bytových jednotkách pak v první polovině roku 2017 umocňovaly snadno dostupné hypoteční úvěry. V druhé polovině zmiňovaného období Centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25%, což společně se zpřísněním pravidel pro poskytování HÚ vedlo k omezení dostupnosti hypoték. Toto opatření mělo částečně zpomalit jak růst cen nemovitostí, tak prodej zejména novostaveb. Ve skutečnosti však na probíhající developerské projekty tato opatření dopadla jen velmi mírně a ceny i nadále rostly včetně rostoucí poptávky. V roce 2018 se ale očekává další zvyšování základní úrokové sazby Centrální banky, čímž se trh s nemovitostmi zcela určitě zpomalí.

EUROGEMA CZ, a.s. v roce 2017 úspěšně dokončila projekt Rezidenční park Švýcarská Olomouc – 2. etapa (bloky E, F byly zkolaudovány v lednu 2017 a blok K v červnu 2017). Uvedený projekt byl ještě před kolaudací až na nebytové jednotky v přízemí bloku K beznadějně vyprodán. Na jaře 2017 byla zahájena výstavbu projektu Rezidenční park Švýcarská Olomouc – 3. etapa (bloky A, B, C a D). Dále byly v červenci 2017 zahájeny stavební práce na posledním bloku výstavby v lokalitě Horní lán Olomouc, který přeměnu této části Olomouce uzavře. Projekt Horní lán Olomouc – 4. etapa byl ještě před zahájením stavebních prací téměř vyprodán.

V dubnu roku 2017 byla zahájena výstavba 12 jednopodlažních atriových rodinných domů v rámci projektu „ZAHRADY Olomouc“ v lokalitě Olomouc- Slavonín. Současně byl zahájen i prodej těchto RD. Projekt ZAHRADY Olomouc nabízí také od roku 2015 pozemky a stavební parcely k prodeji.

Na závěr můžeme konstatovat, že developerské úspěchy (zejména prodejnost bytových jednotek) roku 2017 byly nadstandardní a dá se tedy očekávat, že v roce následujícím dojde k poklesu. Očekávaný trend je v Olomouci podpořen zejména velkým nárůstem nabídky (cca 1700 nových bytových jednotek).

Jako velkou příležitost vidíme pro následující roky zejména nedostatečnou nabídku v oblasti rodinných domů, kde v současnosti v katastru města Olomouce neexistuje žádný větší developerský projekt.

Nemovitosti k prodeji

 • Bytové jednotky do osobního vlastnictví
 • Pozemky k individuální výstavbě rodinných domů
 • Rodinné domy na pozemcích z naší nabídky
 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Nemovitosti k pronájmu

 • Prodejní jednotky
 • Kancelářské prostory
 • Lékařské ordinace

Podrobná nabídka viz aktuální projekty, více o našem přístupu viz naši zákazníci , více informací na www.eurogema.cz realitní a klientská část

Naši zákazníci

Soukromé osoby

Trend v oblasti bydlení v posledním desetiletí jednoznačně směřoval k preferenci osobního vlastnictví. Ne každý je však kutilem toužícím potěžkat každou cihlu ve vlastním domě, ne každý je připraven vynaložit 10% ceny bydlení na projekční a inženýrskou přípravu či má chuť, čas a nervy strávit minimálně tři roky života nekonečným vyřizováním, vyjednáváním, plánováním, kontrolováním a vyčerpávajícím rozhodováním o každém detailu při přípravě a realizaci vlastního rodinného domu. To vše pod neustálou hrozbou navyšování původního rozpočtu. Ideálním řešením pro tuto skupinu zájemců o vlastní bydlení je koupě novostavby bytu, rodinného domu (nebo rekreačního apartmánu). Profesionálně připravený postup projednání případných individuálních změn přináší všem možnost volby – volby toho, na který detail provedení bytu či domu se chci (ač nemusím) zaměřit. Samozřejmostí je i garance, že v žádném z bytů či domů v sousedství nebudou umožněny individuální změny ohrožující sousedská práva či tržní hodnotu residenčního souboru jako celku.

Podnikatelské subjekty

Příprava a výstavba atraktivních kancelářských a prodejních prostor či ordinací je náš business, proto se mu věnujeme se vší pozorností tak, aby naši zákazníci mohli prodávat, léčit, věnovat se tomu, co je živí, a nemuseli plýtvat personální energií a náklady na stavební projekty. Následný podnikatelský úspěch našich zákazníků je i naším zájmem. Naší nejlepší vizitkou je každá nově vytvořená prestižní podnikatelská adresa, tedy taková adresa, kde se poskytované služby vzájemně doplňují, lidé ji dobře znají a rádi se tam vrací. Rozhodnutí o tom, zda podnikat ve vlastním či využít nájmu necháváme výlučně na straně našich zákazníků – zařídit umíme obojí.

Drobní investoři

Minimální starosti, přiměřená návratnost investice a žádné zbytečné náklady, které návratnost prodlužují, jistota zachování tržní hodnoty, dostatek potenciálních nájemců – to jsou požadavky, na které slyší drobní investoři. Investice do našich bytů, nebytových prostor a rekreačních nemovitostí je z tohoto pohledu dobrou investicí. Minimální výše investice u bytů 1+KK s optimalizovanou velikostí začíná na hranici 1,5 mil. Kč. Roční výnos se obvykle pohybuje od 4% do 7% (nižší výnos u bytů s minimálním rizikem, že zůstane déle nepronajat, vyšší výnos i riziko u nebytových prostor a apartmánů). V dlouhodobém horizontu jistota růstu tržní hodnoty.

Investoři a developeři

Dnes již nestačí vlastnit pozemek a připravit na něm projekt bytového domu. Bez detailní znalosti tržní nabídky a poptávky v konkrétním městě není možné uspět. I architektonicky velmi kvalitní projekt v dobré lokalitě může skončit na nevhodně zvolené velikostní struktuře bytů. Zájemci o byty očekávají kvalitní prodejní servis – dobré prodejní zázemí ve městě, detailní znalost projektu, profesionální projednání klientských změn, srozumitelnou smlouvu připravenou v souladu s právním řádem a zejména vysoké renomé developera a dodavatele. Spojíme-li s určitým projektem naši značku a dobré jméno, dáváme tím veřejnosti najevo, že podle našeho profesionálního úsudku má projekt všechny předpoklady k tomu, aby byl úspěšný. Poté, co od roku 2006 v nepřetržité řadě opakovaně získáváme ocenění Stavba roku Olomouckého kraje v kategorii bydlení, si troufáme tvrdit, že naše slovo má v Olomouci váhu.

Doplňkové služby na vyžádání

 • Profesionálně vedené projednání klientských změn
 • Zprostředkování kontaktu na hypoteční banky
 • Zprostředkování pronájmů
 • Kompletní právní servis
 • Následná správa nemovitosti
 • Zajištění inženýrské činnosti, územního rozhodnutí / stavebního povolení
 • Zprostředkování kontaktu na zpracovatele žádostí o poskytnutí dotací („Zelená úsporám“ apod.)
 • Poskytování realitního a právního servisu při prodeji stávajících nemovitostí klientů (komisní prodej), čímž pomáháme našim klientům zajistit financování vzájemných obchodních případů

Geografické pokrytí

 • Byty: Olomouc
 • Rodinné domy, pozemky: Olomouc a okolí
 • Prodejní plochy, kanceláře: Olomouc
 • Komplexy lékařských ordinací: Olomouc
  Kontaktní osoba

Mgr. David Zaoral

gsm: 725 350 350
zaoral@eurogema.cz


Ing. Michal Richtr

gsm.: 602 561 364
richtr@eurogema.cz

Kde nás najdete? Pobočka na Horním Láně

Klientské centrum:
Horní lán 1328/6
772 00 Olomouc
gsm.: 725 350 350

Ukázat na Mapy.cz